Play Protect - Android doczeka się rozwiązania antywirusowego

25.07.2017 10:55

Na urządzenia z systemem Android zawita nowa funkcja chroniąca je przed szkodliwym oprogramowaniem.

Play Protect - Android doczeka się rozwiązania antywirusowego fot. Google

Play Protect jest częścią nowej, jedenastej wersji aplikacji Google Play, za pośrednictwem której możemy pobierać, kupować i aktualizować aplikacje. Usługa ta zostanie automatycznie wprowadzona na urządzenia z Androidem poprzez automatyczną aktualizację sklepu Play.

device-app-are-free

Mimo sprawdzania publikowanych w Google Play aplikacji przez samą firmę, często trafiają tam gry, aplikacje lub narzędzia, które posiadają w sobie ukryty złośliwy kod. Naraża to na niebezpieczeństwo dane użytkowników - niektóre ze szkodliwych aplikacji potrafią przechwytywać wprowadzane przez nas tekst, odczytywać nasze wiadomości, przechwytywać obraz z kamer lub dźwięk z mikrofonu. Usługa Play Protect ma się zająć aplikacjami, które naruszają bezpieczeństwo użytkowników i ich danych.

Usługa Play Protect ma działać w tle niczym antywirus, a także nieustannie usprawniać się o nowe sygnatury bezpieczeństwa.

device-and-desktop_1x

Play Protect ma również wprowadzić na urządzenia z Androidem, funkcjonalność znaną do tej pory przez użytkowników iPhone'ów. Dzięki "Znajdź moje urządzenie" namierzymy zgubionego smartfona i zdalnie go zablokujemy, a nawet wykonamy na niego połączenie z poziomu przeglądarki internetowej.

device-warning_1x

Zadaniem nowej funkcjonalności będzie również ochrona przed szkodliwymi stronami internetowymi. Jeśli uruchomimy w przeglądarce stronę zawierającą złośliwe oprogramowanie lub szkodliwy kod, na ekranie pojawi się stosowny komunikat z informacją o zablokowaniu dostępu do danej strony.

Android doczekał się najwyraźniej natywnego oprogramowania antywirusowego - uważacie to za dobry krok ze strony Google? Dajcie nam znać w sondzie poniżej.

Zagłosuj

Co uważasz o Google Play Protect?

RadioZet.pl/AM

Oceń