Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PlayStation 1 wraca do sklepów na święta

20.09.2018 11:01
xxx zet

Sony przygotowało dla graczy nie lada prezent – 3 grudnia 2018 do sklepów trafia konsolka PlayStation Classic, miniaturowa wersja pierwszej konsoli japońskiego producenta, z wgranymi 20 grami.

PlayStation Classic fot. kadr z wideo

Nowa wersja PlayStation jest o 45% mniejsza, niż oryginał – oznacza to, że na jednej starej konsoli PSX można ustawić 4 nowe urządzenia. Sprzęt z łatwością mieści się w dłoni.

Wrażenia wizualne i dźwiękowe mają być identyczne, jak było w przypadku pierwszej konsoli Sony – grafika, która kiedyś była szczytem możliwości, dziś prezentować się będzie bardzo pikselowato. To jednak część nostalgicznego czasu, jaki na graczy chce rzucić producent.

Interfejsy PlayStation Classic zostały oczywiście unowocześnione – do telewizora konsolkę podepniemy poprzez HDMI. W zestawie znajdują się dwa kontrolery, które są dokładnymi replikami oryginalnych padów PSX – tyle, że teraz podłącza się je do konsolki poprzez USB.

PlayStation Classic z 20 grami w sprzedaży od 3 grudnia 2018

Klapka napędu niestety się nie otwiera, działa za to przycisk Open – służy do przywoływania listy gier, w które można zagrać. Sony obiecuje, że konsolka będzie dostępna z 20 tytułami – ich pełny spis ma być ogłoszony w przyszłości.

Wraz z informacją o debiucie PlayStation Classic zdradzono tylko, że wśród gier sprzedawanych wraz z konsolką znajdować się będzie na pewno Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 i Wild Arms.

PlayStation Classic

Nie wiadomo, czy biblioteka jest zamknięta, czy jest też szansa na dogrywanie kolejnych tytułów w przyszłości.

Cena PlayStation Classic został wyznaczona na 99,99 euro – w Polsce w przedsprzedaży ceny zbliżone są do 500 zł.

Zagłosuj

Kto robi najlepsze konsole?

RadioZET.pl/MT

Oceń