Plus wzywa klientów do dopłat za nielimitowany roaming. O co chodzi?

23.10.2017 14:45

Abonenci Plusa, którzy aktywnie korzystają z roamingu, mogą otrzymać od sieci powiadomienie SMS z informacją o możliwości naliczeniu dodatkowych opłat. Co ciekawe dopłacić mogą również abonenci innych sieci.

Plus wzywa klientów do dopłat za nielimitowany roaming. O co chodzi? fot. pexels

Jak dowiedział się serwis next.gazeta.pl abonenci sieci komórkowych, którzy w "nadmierny" sposób korzystają z dobrodziejstwa darmowego roamingu, mogą jednak spodziewać się dopłat do abonamentu. O co więc chodzi?

Od 15 czerwca tego roku opłata roamingowa powinna być zniesiona w całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że operatorzy nie powinni naliczać nam większych kosztów za rozmowy międzynarodowe wykonane na terenie Unii, niż za połączenia w kraju. Jednak i w tym wypadku każda umowa ma swoje "kruczki", na które warto zwrócić uwagę zanim przyjdzie nam zapłacić większą kwotę na rachunku za miesięczny abonament.

Zniesienie opłat za roaming nie oznacza, że będąc poza granicami kraju można rozmawiać bez limitów. Każda umowa abonamentowa posiada bowiem zapisy informujące o ograniczeniach z tego tytułu. Czasem będzie to pakiet przyznanych darmowych minut w roamingu, a w innym przypadku klauzula o konieczności połączenia z polskimi nadajnikami przez okres większy niż 2 miesiące w ciągu 4 następujących po sobie miesięcy.

Oznacza to, że jeśli przykładowo dwukrotnie wyjedziemy na trwające miesiąc lub dłużej wyjazdy zagraniczne w ciągu 4 miesięcy znajdujących się obok siebie to możemy spodziewać się konieczności dopłaty.

Pierwsi użytkownicy Plusa już otrzymali w tej sprawie informacje od operatora, który upomina ich wiadomością SMS o następującej treści:

"

"Zaobserwowano przeważające użycie usługi połączenia odbierane i obecność w roamingu regulowanym, w stosunku do poziomu użycia tej usługi i obecności krajowej co stanowi naruszenia zasad Polityki Uczciwego Korzystania z usług roamingu. Jeśli nie ulegnie to zmianie do dnia XX.XX.20XX. może zostać zastosowana dodatkowa opłata roamingowa zgodnie z cennikiem." "

Jeśli więc zdarza Ci się często korzystać z roamingu w ciągu roku, warto zwrócić uwagę, czy zostają spełnione wszystkie warunki podpisanej umowy z operatorem. Dodatkowe opłaty mogą być bowiem stosunkowo wysokie jak na płaconą kwotę abonamentu.

Zagłosuj

Jak często korzystasz z roamingu?

RadioZet.pl/next.gazeta.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń