Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Poczta Polska uruchomiła 3 800 darmowych hot spotów

17.05.2018 16:17
xxx zet

W placówkach Poczty Polskiej oprócz zwykłego listu można także wysłać e-maila – darmowy dostęp do internetu przydaje się szczególnie w mniejszych miejscowościach.

placówka Poczty Polskiej fot. materiały prasowe

Poczta Polska pochwaliła się zrealizowaniem planów udostępnienia w swoich placówkach bezpłatnego dostępu do internetu. Hot spoty zostały uruchomione w 3 800 urzędach pocztowych w całej Polsce.

W połowie 2016 roku możliwość skorzystania z tej usługi była w 850 placówkach, pod koniec ubiegłego roku liczba ta wzrosła do 3 000, teraz jest 3 800 obiektów umożliwiających darmowe połączenie z internetem.

- Poczta to firma komercyjna, która działa na bardzo konkurencyjnym rynku, musi na siebie zarabiać. Ale Poczta to jednocześnie firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, na potrzeby lokalnych społeczności. Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne Wi-Fi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług – mówi Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dzięki inicjatywie mieszkańcy wsi będą mieć na przykład możliwość korzystania z usług oferowanych przez e-administrację. Coraz więcej spraw urzędowych może być załatwiane przez internet, bez konieczności osobistego fatygowania się do odległych nierzadko o dziesiątki kilometrów urzędów.

Darmowy dostęp do internetu od Poczty Polskiej

Aby skorzystać z darmowego połączenia, wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego sieć o nazwie „Poczta Polska”, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Osoby korzystające w ten sposób z dostępu do internetu, będą jedynie proszone o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam.

W ciągu dwóch lat z pocztowego Wi-Fi skorzystało niemal 230 000 użytkowników.

- Stawiając na cyfryzację swoich usług, dostosowujemy się do wymagań rynku. Przyjmując w strategii rozwiązania dotyczące udostępniania darmowego Wi-Fi w naszych placówkach, chcieliśmy przede wszystkim wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów z małych miejscowości. Zdajemy sobie sprawę, że dzięki sieci placówek pocztowych docieramy do najodleglejszych zakątków Polski, jesteśmy obecni w każdej gminie, dzięki czemu możemy pełnić funkcję swoistego komunikacyjnego krwioobiegu państwa – mówi Przemysław Sypniewski, Prezes Zarządu Poczty Polskiej.

Zagłosuj

Korzystasz z usług e-administracji?

RadioZET.pl/MT

Oceń