Poczta oferuje kartę płatniczą. Odda 5% wydanych pieniędzy

25.05.2017 15:58

Poczta Polska realizuje plan Ministerstwa Cyfryzacji dotyczący przejścia naszego kraju na bezgotówkowy obieg  pieniądza – w kooperacji z bankiem Pocztowym zaprezentowała „narodową, biało-czerwoną” z cashbackiem 5%.

Poczta oferuje kartę płatniczą. Odda 5% wydanych pieniędzy fot. materiały prasowe

Ministerstwo chce, żebyśmy porzucili tradycyjną gotówkę na rzecz płatności elektronicznych. Ma to przynieść wymierne oszczędności – jak podaje poczta, obsługa fizycznego pieniądza pochłania rocznie 17 mld złotych.

Żeby propagować płatności bezgotówkowe resort wymyślił nawet wprowadzenie niższego podatku VAT od transakcji dokonywanych elektronicznie.

Poczta Polska chce być ważnym partnerem ministerstwa na drodze do bezgotówkowej Polski. We współpracy z Bankiem Pocztowym (w którym ma 75% udziałów) wprowadza więc kartę płatnicza, którą będzie oferować odwiedzającym 4,6 tys. oddziałów rozsianych po całej Polsce.

Żeby zachęcić do korzystania z niej, Poczta zadeklarowała oferowanie zwrotu 5% kwot wydawanych za pośrednictwem firmowanej przez siebie karty. Wizja oszczędności ma przemówić do osób, które obecnie preferują płacenie za pomocą tradycyjnej gotówki, i skłonić ich do używania elektronicznego pieniądza.

Zagłosuj

Jak wolicie płacić?

RadioZET.pl/MT

Oceń