Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podanie o pracę Steve'a Jobsa wystawione na aukcji. Zgadniesz, ile ludzie są skłonni za nie zapłacić?

14.03.2018 10:06

Liczące już 45 lat podanie o pracę Jobsa zostało stworzone na 3 lata przed założeniem Apple Computer.

Podanie o pracę Steve'a Jobsa wystawione na aukcji. Zgadniesz, ile ludzie są skłonni za nie zapłacić? fot. CC BY 3.0

W 1973 roku Steve Jobs starał się o posadę — dokument nie mówi jednak, o jakiej posadzie mowa ani do jakiej firmy chciał dołączyć. Rok później jednak razem ze Stevem Wozniakiem rozpoczęli pracę dla Atari, więc być może podanie jest jednym z wielu, nim Jobs dostał kolejną pracę w przemyśle komputerowym (w doświadczeniu w podaniu wpisana jest już praca dla HP).

Jobs w podaniu podał kilka interesujących informacji, które mogą być wiele warte nawet dla osób, które nie zdecydują się na kupno tego podania. Możemy się z niego dowiedzieć, że Jobs jako student nie posiadał telefonu. Na pytanie, czy posiada dostęp do środków transportu, odpisał, że tak, ale nie jest to zbyt wygodne.

3386459_1 fot. RR Auction

Obecnie oryginał podania o pracę Jobsa z 1973 roku wystawiony jest na aukcji internetowej RR Auction. Specjaliści potwierdzili oryginalność dokumentu, a jak widać na załączonym wyżej zdjęciu podania, jest ono w całkiem dobrym stanie. Ile więc fani wizjonera są w stanie zapłacić za kawałek historii na kartce papieru?

Aukcja kończy się 15 marca, a w momencie pisania tego artykułu ktoś przebił ofertę kwotą 55 tysięcy dolarów. Dokument może stanowić nie lada pamiątkę w domu zagorzałego fana sprzętów Apple, dla którego taki kawałek historii może być bezcenny.

RadioZet.pl/AM

Oceń