Podstawowa funkcja wreszcie w aplikacji Gmail. Czekaliśmy całe lata

18.09.2017 11:53

Na tę opcję użytkownicy aplikacji Gmaila na Androidzie czekali naprawdę długo – najnowsza wersja programu umożliwia w końcu modyfikację ustawień usługi. Na przykład zmianę hasła.

Podstawowa funkcja wreszcie w aplikacji Gmail. Czekaliśmy całe lata fot. Cairo, CC BY 2.0

Do tej pory, żeby móc wpłynąć na działanie skrzynki pocztowej w Gmail, trzeba było logować się do usługi przez stronę internetową gmail.com.

Dlaczego Google tak długo zwlekało z udostępnieniem podstawowej funkcjonalności w aplikacji mobilnej Gmail, nie wiadomo. Faktem jest, że wreszcie została ona wprowadzona.

- Możesz teraz zmieniać ustawienia swojego konta Google (n.p. informacje o profilu, hasło, ustawienia prywatności itp.) w sekcji Moje konto – czytamy w opisie nowości wprowadzonych w aplikacji Gmail na Androida.

Z wygodniejszego sposobu zarządzania kontem mogą jednak korzystać tylko właściciel smartfonów z systemem operacyjnym tworzonym przez Google – właściciele iPhone’ów w dalszym ciągu muszą w tym celu zalogować się na stronie www.

Wszyscy użytkownicy mogą korzystać z wygodnej funkcji pozwalającej na wycofanie wysłanego pochopnie - lub do niewłaściwej osoby - maila. Trzeba tylko skonfigurować odpowiednią opcję w ustawieniach.

Zagłosuj

Jak korzystacie z Gmaila?

RadioZET.pl/MT

Oceń