Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polacy bez możliwości korzystania z tabletów podczas lotu do USA?

28.04.2017 15:17

Możliwe jest wprowadzenie nowych restrykcji dla lotów odbywających się do Stanów Zjednoczonych z Europy, w tym Polski.

Polacy bez możliwości korzystania z tabletów podczas lotu do USA?

Od marca tego roku wynikiem wprowadzonego ograniczenia dla osób, które odbywają lot do USA z określonych państw z Bliskiego Wschodu, niemożliwe jest wnoszenie na pokład samolotów urządzeń elektronicznych o dużych wymiarach.

Wnoszenie smartfonów jest dopuszczalne, lecz na liście urządzeń zabronionych znajdują się między innymi tablety, kamery i aparaty fotograficzne, laptopy i głośniki - te przedmiotu muszą lecieć umieszczone w bagażu głównym, w luku bagażowym.

Jak informuje The Guardian, restrykcje te mogą wkrótce przenieść się również na wszystkie państwa europejskie, w tym Polskę.

Powodem dla którego ograniczenie miałoby zostać przeniesione również na państwa europejskie jest obawa przed nowymi metodami umieszczania ładunków wybuchowych w przedmiotach codziennego użytku, o których dowiedziały się Stany Zjednoczone.

Zagłosuj

Zdarza Ci się korzystać z urządzeń elektronicznych podczas podróży samolotem?

Wprowadzenie tego ograniczenia przyniosłoby na pewno wiele niedogodności dla podróżujących do Stanów pasażerów. Nie tylko bowiem osoby muszące pracować nie będą mogły skorzystać ze swojego laptopa, lecz również nie będzie możliwe uprzyjemnienie sobie tej długiej podróży uruchomionym na tablecie filmie lub grze.

RadioZet.pl/The Guardian/AM

Oceń