Polak przejął Polaroida - co to oznacza dla firmy?

17.05.2017 15:08

100 procent udziałów w spółce PLR IP Holdings, która jest właścicielem Polaroida, należy teraz do Polaka - Wiaczesława Smołokowskiego.

Polak przejął Polaroida - co to oznacza dla firmy? fot. pexels

Wiaczesław Smołokowski to urodzony na Ukrainie polski przedsiębiorca, który obecnie jest na 27. miejscu rankingu najbogatszych Polaków według magazynu "Forbes". Od teraz jest również właścicielem 100% udziałów spółki PLR IP Holdings, a więc stoi na czele marki Polaroid zajmującej się między innymi produkcją aparatów.

Kwota transakcji nie została ujawniona, lecz wiadomo, że inwestycja dokonana przez Smołokowskiego była prezentem dla syna. Oskar Smołokowski posiada firmę, która w planach ma sprzedaż własnych aparatów do fotografii natychmiastowej. Teraz, kiedy Polaroid należy do jego ojca, będzie mógł wykorzystać część patentów lub nawet połączyć siły obu firm do produkcji kolejnych urządzeń.

polaroid

Plany rozwoju Polaroida na pewno nieco się zmienią po tym przejęciu, lecz powinno to wyjść firmie na lepsze - dzięki temu Polaroid może ponownie stanąć na nogi i podjąć walkę na rynku, którą nieco odpuścił w momencie wejścia na rynek urządzeń cyfrowych.

Zagłosuj

Korzystałeś kiedyś z Polaroida?

RadioZet.pl/AM

Oceń