Polaroid odżywa w polskich rękach. Nowa wersja kultowego modelu

21.09.2017 14:29

40 lat po premierze Polaroida OneStep należący do polskich biznesmenów producent zaprezentował jego następcę, wzbogaconego o kilka nowinek technologicznych.

Polaroid odżywa w polskich rękach. Nowa wersja kultowego modelu fot. materiały prasowe

Wygląd aparatu Polaroid OneStep 2 jest wyraźnym nawiązaniem do znanego i rozpoznawalnego także w Polsce pierwszego modelu noszącego tę nazwę, zaprezentowanego w 1977 roku.

Urządzenie sprzed 40 lat przyniosło prawdziwą rewolucję – umożliwiało uzyskanie fotografii bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności (wcześniejsze rodzaje fotografii natychmiastowej potrzebowały pomocy w wydobyciu zapisanego obrazu).

Polaroid OneStep 2 w znajomej obudowie oferuje wbudowaną lampę błyskową. Ma także diody LED informujące o liczbie czekających na wykorzystanie arkuszy specjalnego papieru fotograficznego. Dzięki jego specjalnemu składowi chemicznemu zdjęcie pojawia się na nim w kilka chwil po wykonaniu.

- Adaptujemy się do rynku starając się do niego nie dostosowywać. Smartfony przejęły rolę domyślnych aparatów fotograficznych, stały się codziennością, a ludzie zaczynają poszukiwać innych sposobów na doświadczanie fotografii. Natychmiastowe zdjęcia są tym, czego smartfony nie mogą ugryźć – to fizyczny obiekt – przekonuje Oskar Smołokowski, szef Polaroida.

Aparat został wyceniony na 120 euro, paczka 8 arkuszy specjalnego papieru kosztuje 16 euro.

Zagłosuj

Czy robicie zdjęcia?

RadioZET.pl/MT

Oceń