Policja apeluje - nie testujcie iPhone'ów. Ktoś może przez to zginąć

25.09.2017 10:10

W iOS 11, systemie operacyjnym smartfonów Apple debiutującym wraz z iPhone 8 oraz iPhone X, producent umieścił nową opcję, mającą zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Policja prosi, by jej nie używać, gdyż sprowadza to bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia.

Policja apeluje - nie testujcie iPhone'ów. Ktoś może przez to zginąć fot. materiały prasowe

Jubileuszowy i niezwykle drogi iPhone X nie był jedyną nowością, jaką zaprezentowało Apple podczas konferencji 7 września 2017 roku. Z nowej wersji systemu operacyjnego iOS mają możliwość skorzystania także właściciele poprzednich generacji telefonów Apple - wystarczy, że dokonają aktualizacji.

Jedną z nowości w iOS 11 jest skrót klawiszowy, którego zadaniem jest przywoływanie pomocy. Wystarczy, że 5 razy przyciśnie się przycisk blokujący telefon, a na ekranie pojawi się opcja zadzwonienia na telefon alarmowy.

Ma to usprawinić i przyspieszyć działanie w sytuacji kryzysowej - jak się jednak okazało, nowość jest dla właścicieli iPhone'ów na tyle interesująca, że postanowili oni sprawdzić jej działanie w praktyce.

Spowodowali tym tak duże zamieszanie, że z nietypowym apelem wystąpiła policja w Toronto:

fot. materiały prasowe

Okazało się, że prób było tak dużo, że połączenia testowe blokowały działanie numeru 112 - a od jego dostępności może zależeć życie osoby, która znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Zagłosuj

Z którego numeru alarmowego korzystacie?

RadioZET.pl/MT

Czy wiesz do czego służą wszystkie porty w komputerze? Sprawdź swoją wiedzę technologiczną w naszym Quizie:

Oceń