Policja szuka osób oszukanych przez fałszywy sklep internetowy

19.07.2017 13:39

Podszyli się pod działający legalnie sklep komputerowy i sprzedawali w jego imieniu sprzęt, który do klientów nie dotarł. Za sprawę wzięła się policja, która prosi o zgłaszanie się z dokumentami potwierdzającymi zakup.

Policja szuka osób oszukanych przez fałszywy sklep internetowy fot. materiały prasowe

Sklep działający pod adresem incomp.pl kusił ogromnymi rabatami – urządzenia oferowane były mniej niż połowę ceny rynkowej. Po odebraniu płatności zamawiane towary nie trafiały jednak do klientów.

Nabywcy, którzy kontaktowali się na podany na stronie numer telefonu dowiadywali się, że wszystko jest w porządku – po prostu procedura dostarczenia tanich urządzeń może trwać do trzech tygodni. Gdy jednak skarg zaczęło napływać więcej, strona internetowa została zamknięta, a gniew oszukanych skierował się w stronę funkcjonującego w Rzeszowie sklepu stacjonarnego o nazwie wykorzystanej przez przestępców.

Prawowity właściciel praw do marki Incomp powiadomił złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa bezprawnego posłużenia się danymi jej firmy w połowie czerwca 2017 roku.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci apelują do osób, które dokonały zakupów na fałszywej stronie o dostarczenie do najbliższych miejscu zamieszkania jednostek Policji dokumentów potwierdzających dokonanie zakupu (na przykład dokonania przelewu) oraz wydruki prowadzonej korespondencji.

Zagłosuj

Kupujecie przez internet?

RadioZET.pl/MT

Oceń