Policja zniszczyła komputer zarekwirowany podejrzanemu o piractwo?

28.02.2018 13:42
xxx zet

Policja zarekwirowała komputer, gdyż podejrzewała udostępnianie nielegalnych kopii oprogramowania. Właściciel sprzętu twierdzi, że z powrotem dostał zniszczony wrak, a niczego niezgodnego z prawem funkcjonariusze nie znaleźli.

Policja zniszczyła komputer zarekwirowany w wyniku podejrzenia o piractwo fot. zrzut ekranu

Polska policja skonfiskowała według doniesień internautów tysiące komputerów – ich użytkownicy byli podejrzewani o nielegalne udostępniania w sieci filmu „Wkręceni”. Nie wiadomo, czy to z tego powodu został zarekwirowany komputer należący do brata internauty, który swoją historią postanowił podzielić się na łamach Reddita.

Polak umieścił tam zdjęcie zniszczonej karty graficznej z wyłamanymi wiatrakami – jak twierdzi, komputer po przeszukiwaniu go przez policję wrócił celowo zniszczony, a protokół odbioru sporządzono w taki sposób, żeby nie można było porównać stanu sprzętu przed i po zbadaniu przez funkcjonariuszy.

Komputer miał być kupiony na tydzień przed zarekwirowaniem przez policję i miał kosztować 3500 zł. W protokole nie wymieniono żadnych podzespołów ani ich stanu – znalazła się tylko nazwa producenta obudowy. Polak podkreśla, że wskutek opisywanych przez siebie działań policji stracił gwarancję na sprzęt, która nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.

Nie wiadomo jeszcze, czy opisywana historia jest prawdziwa – warto podkreślić, że policja zazwyczaj zabezpiecza tylko dysk twardy, a nie cały komputer.

Zagłosuj

Czy policja rzeczywiście mogła zniszczyć skonfiskowany komputer?

RadioZET.pl/MT

Oceń