Polska aplikacja zapewni spokojny sen

17.07.2017 08:55

Koniec z koszmarami i nieprzespanymi nocami - powstająca w Polsce aplikacja Nightly to pierwsze naukowe podejście wykorzystujące smartfona do regulowania snu.

Polska aplikacja zapewni spokojny sen fot. materiały prasowe

Jak przekonują twórcy programu, 8% ludzi ma regularnie koszmary, zaś nawet 40% doświadcza epizodycznych okresów bezsenności. Polska aplikacja - dzieło naukowców, artystów i przedsiębiorców - ma pomóc w wyeliminowaniu tych problemów dzięki wspomaganiu ze strony smartfona.

Program ma ułatwiać zasypianie, obniżać liczbę wybudzeń, przeciwdziałać koszmarom oraz organizować pobudkę w fizjologicznie najlepszym momencie.

Wszystko to jest możliwe dzięki wykorzystaniu multimediów. Przed zaśnięciem użytkownik otrzymuje do obejrzenia film z odpowiednimi bodźcami wizualnymi i dźwiękowymi, aplikacja wspomaga także podczas spania emitując w odpowiednim momencie odgłosy uspokajające śpiącego.

- Priorytetem twórców było stworzenie aplikacji, której działanie będzie oparte o naukową ekspertyzę i badania. Bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdzono badaniami przeprowadzonymi w laboratorium w Ośrodku Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej aktywnie reagując w newralgicznych momentach - chwalą się twórcy aplikacji Nightly.

Program nie został jeszcze publicznie zaprezentowany - już teraz można jednak wziąć udział w jego testach. Poszukiwane są przede wszystkim osoby cierpiące na zaburzenia snu, znające przy tym język angielski i posiadające smartfona z Androidem lub iOS.

Mogą oni liczyć na korzystanie z Nightly przez 6 tygodni, w zamian za raportowanie wpływu aplikacji na doświadczany sen. Nagrodą za udział w badaniu jest kod uprawniający do korzystania z aplikacji przez 3 miesiące bez ponoszenia opłat.

Zagłosuj

Wysypiacie się?

RadioZET.pl/MT

Oceń