Polski bank kończy negocjacje z Apple. Będzie nowy system płatności

15.09.2017 15:04

Właściciele iPhone’ów na osoby płacące smartfonami z Androidem mogą w Polsce tylko patrzeć z zazdrością. Wkrótce może się to jednak zmienić – rozmowy o wdrożeniu Apple Pay ma prowadzić jeden z polskich banków.

Polski bank kończy negocjacje z Apple. Będzie nowy system płatności fot. Mybloodtypeiscoffee, CC BY 4.0

W listopadzie 2016 roku Google oficjalnie wprowadził do Polski system płatności Android Pay. Po zainstalowaniu aplikacji i wprowadzenia do niej danych karty kredytowej właścicieli telefonów z Andoidem (i modułem NFC) mogą płacić za zakupy zbliżeniowo przykładając do terminala swojego smartfona.

O takim wygodnym systemie płatności właściciele iPhone’ów mogli w Polsce tylko pomarzyć. Wygląda jednak na to, że pomocną dłoń wyciąga do nich BZ WBK, który złożył deklarację o przygotowaniach do wdrożenia Apple Pay – choć ze względu na prowadzone negocjacje, zrobił to między wierszami.

Oficjalnie przedstawiciele BZ WBK mówią tylko, że zamierzają wprowadzić do Polski duży system płatności zbliżeniowych. W kuluarach można się dowiedzieć, że wdrożenie jest przygotowane od strony technicznej – potrzeba tylko decyzji Apple.

Otwiera to teoretycznie drogę do szybkiego wprowadzenia usługi w Polsce – w praktyce o jej dostępności może zaważyć, jak szybko uda się zakończyć negocjacje.

Zagłosuj

Płacicie telefonem?

RadioZET.pl/MT

Oceń