Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polski bot na Mesesengerze znajdzie Ci pracę

30.08.2017 15:21
xxx zet

Zamiast szykowania i rozsyłania CV wystarczy jedna rozmowa na Messengerze – przygotowany przez Emplocity bot na jej podstawie odnajdzie dla nas potencjalnych pracodawców.

Polski bot na Mesesengerze znajdzie Ci pracę fot. zrzut ekranu

Skoro przez popularny komunikator można robić zakupy i na przykład zamówić pizzę, dlaczego nie wykorzystać jego możliwości do innych zastosowań? Takie pytanie postawili sobie twórcy serwisu Emplocity, specjalizującego się w dobieraniu ofert pracy do poszukującej jej osoby.

Wystarczy krótka pogawędka z botem na Messengerze, który zbierze podczas rozmowy niezbędne informacje o naszym zawodzie, stażu oraz oczekiwaniach związanych z pracodawcą, żeby ten przeszukał bazę ofert i wskazał te, które mogą spełniać nasze oczekiwania.

foto: zrzut ekranu

Wszystko to dzieje się anonimowo – dopiero, gdy zdecydujemy się przyjąć zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne, przychodzi czas na podanie mu naszych danych osobowych.

Pomysł Polaków to pójście o krok dalej w stosunku do propozycji Facebooka, który wyświetla specjalnie stworzone posty będące ofertami pracy tylko osobom, które spełniają wymagania pracodawcy.

Zagłosuj

Szukalibyście pracy za pomocą bota?

RadioZET.pl/MT

Oceń