Polskie uzdrowisko zamierza kurować piwem

20.09.2017 13:55

Uzdrowisko Busko-Zdrój zaprezentowało śmiałe plany stosowania piwa w poprawianiu zdrowia i samopoczucia kuracjuszy.

Polskie uzdrowisko zamierza kurować piwem fot. kadr z wideo

Chęć wybudowania własnego minibrowaru i produkowania w nim piwa na potrzeby kuracjuszy zadeklarował prezes zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój, Wojciech Legawiec. Instalacja miałaby trafić do starej wieży ciśnień, która oczekuje na przeprowadzenie remontu.

Piwo byłoby w niej warzone według tradycyjnych, rzemieślniczych receptur. Wszystko po to, żeby oferowało znane od zamierzchłych czasów właściwości odżywcze. Uzdrowisko nie chce jednak, żeby jego goście lokalny trunek pili, tylko się w nim kąpali.

- Otóż już od czasów starożytnego Egiptu znane są zbawienne dla skóry i ciała walory piwa. Jego wysokowartościowe naturalne składniki, takie jak drożdże piwne, słód, chmiel, dwutlenek węgla wnikają w czasie kąpieli do tkanek. Kąpiel w piwie odżywia skórę, nawilża, poprawia koloryt i odmładza. Ponadto zmniejsza napięcie mięśni, przyjemnie pachnie, oraz co niezwykle ważne pomaga zredukować tkankę tłuszczową - przekonuje Wojciech Legawiec.

Nadwyżka produkcji będzie trafiać do konsumpcji, po skończonej kąpieli (albo nawet w jej trakcie) kuracjusze będą mogli sprawdzić, czy równie dobre efekty można będzie uzyskać stosują złocisty trunek wewnętrznie.

Uzdrowisko Busko-Zdrój nie podało terminarza wprowadzenia piwnych zabiegów do swojej oferty.

Zagłosuj

Skorzystalibyście z takiej kąpieli?

RadioZET.pl/echodnia/MT

Oceń