Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstaje mobilne Call of Duty - od twórców Candy Crush Saga

07.04.2017 12:45

Zakup firmy tworzącej gry z serii "... Crush Saga" przyniesie kolejne korzyści nowemu właścicielowi.

Powstaje mobilne Call of Duty - od twórców Candy Crush Saga fot. King.com

Activision Blizzard - firma do której należą takie marki jak Call of Duty, Diablo i Destiny, w końcu wykorzysta przejęte w zeszłym roku szwedzkie studio King do stworzenia produktu promującego swoją markę. Zlokalizowane w Sztokholmie studio King, zajmujące się produkcją mobilnych i desktopowych gier, zostało kupione w zeszłym roku za kwotę 5,9 miliarda dolarów!

Zagłosuj

Grałeś w grę z serii "... Crush Saga"?

Studio teraz zajmie się produkcją gry mobilnej z uniwersum "Call of Duty" - według słów zamieszczonych w sekcji z ofertami pracy na stronie studia będzie to:

"

"(...) przeniesienie na urządzenia mobilne doświadczenia, jakiego gracze mogą doznać podczas rozgrywki w gry z serii Call of Duty na konsolach. Jednocześnie wprowadzi to zupełnie nowe podłoże dla gier mobilnych, jak i na nowo zdefiniuje ten gatunek. Nasze podejście do gry ma na celu stworzenie jej tak, by była czymś nowym i świeżym, z naciskiem na funkcje społecznościowe i wysoką przystępność." "

Czy oznacza to, że wkrótce na naszym smartfonie lub tablecie zagramy w faktyczną grę akcji z uniwersum Call of Duty? Studio na pewno będzie eksperymentować, a znając ich dotychczasowe gry (seria Candy Crush Saga), na pewno można uznać, że umieją robić grywalne tytuły. Studio obecnie szuka osób do pracy nad tym tytułem, a więc możemy się spodziewać, że prace nad nim jeszcze trochę potrwają.

Zagłosuj

Chciałbyś zagrać w mobilne Call of Duty?

RadioZET.pl/AM

Oceń