Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powstał polski konkurent dla Facebooka. Wstęp tylko dla patriotów

27.09.2017 11:42

Ten serwis ma jednoczyć Polaków – Polfejs.pl chce stworzyć bezpieczne i pozbawione treści uznawanych za antypolskie miejsce, w którym swoim życiem będzie można dzielić się z innymi prawdziwymi patriotami.

Powstał polski konkurent dla Facebooka. Wstęp tylko dla patriotów fot. zrzut ekranu

Serwis pokreśla to już na ekranie rejestracji, wymagając podania powodu, dla którego chcemy korzystać z jego usług. Jedną z dostępnych opcji jet wyznanie, że zostało się zablokowanym przez Facebooka, co jest bezpośrednim odniesieniem do zbanowania w 2016 roku profili narodowców i skrajnych prawicowców za propagowanie symboli nazistowskich.

fot. zrzut ekranu

Polfejs.pl wygląda jak kopia Facebooka sprzed kilku lat. Nie wiadomo, ilu użytkowników zdecydowało się korzystać z serwisu – widać za to, że w ich szeregi wdarli się przeciwnicy światopoglądowi, którzy bezlitośnie wypominają stronie wszystkie popełnione błędy językowe.

Na łamach portalu można znaleźć wiele grafik mających podnosić na sercu patriotów. Często publikowane są także wpisy, których zgodność z prawdę budzi poważne wątpliwości – materiały antyszczepionkowców czy treści mające wskazać spiskową teorię dziejów.

fot. zrzut ekranu

Portal ma już pomysł na zarobek – użytkownicy mogą wykupić „Pakiet PRO”, który dodaje do nazwy użytkownika symbol mający oznaczać jego zweryfikowanie. W praktyce trudno się spodziewać, żeby na przykład konto prezydenta Andrzeja Dudy było prowadzone właśnie przez niego.

fot. zrzut ekranu

Pomysł zbudowania patriotycznego portalu społecznościowego został już zrealizowany wcześniej – tyle tylko, że jako żart. Serwis nasze-gniazdo.pl miał zapewniać otwartość dyskusji - pod warunkiem oczywiście, że głoszone postulaty byłyby zgodne z prawicowym zapatrywaniem na świat.

RadioZET.pl/MT

Oceń