Powstała petycja o nauczenie Asystenta Google języka polskiego

22.08.2017 11:06

Asystent Google ułatwia korzystanie ze smartfona, ale rozmawiać z nim trzeba po angielsku. Polacy chcą to zmienić – trwa zbiórka podpisów na petycji o przygotowanie mówiącego po polsku asystenta.

Powstała petycja o nauczenie Asystenta Google języka polskiego fot. kadr z wideo

Przyszłość komunikacji z telefonem i komputerem to asystent, z którym można po prostu porozmawiać – ta wizja przyświeca twórcom sprzętu i oprogramowania od lat. Apple oferuje asystentkę głosową Siri, Microsoft postawił na Cortanę, zaś Google zaprezentował Asystenta.

Nie wszystkie funkcje poszczególnych programów są jednak dostępne w Polsce (a Cortany nie ma u nas wcale), dla części użytkowników problemem jest także to, że z asystentami trzeba rozmawiać po angielsku.

Zaradzić ma temu kierowana do Google petycja, w której internauci wnoszą o nauczenie programu języka polskiego, który – jak widać po liczbie błędów pojawiających się w treści prośby (zamieszczamy ją w oryginalnej pisowni) – jest wyjątkowo trudny do opanowania.

- Chcemy, aby Asystent Google był w całości po polsku, zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej poprzez dźwięk z aplikacji. Google Assistant i jego odpowiedzi są w języku polskim, rozumieją i reagują w sposób płynny. Dzięki tym testom Google Asistant nie ma żadnych przeszkód w pracy z żądanym językiem. Dlatego też prosimy o udostępnienie przez Google.INC asystenta na rynek Polski – czytamy w treści petycji.

Jeśli chcecie dołączyć się do akcji, swoje poparcie dla pomysłu możecie wyrazić w tym miejscu.

Zagłosuj

Korzystacie z asystenta głosowego w telefonie?

RadioZET.pl/MT

Oceń