Pożegnajcie się z tanimi kontami na Netflixie, HBO Go i Spotify. Allegro zmieniło regulamin

19.07.2018 15:43

Nowy regulamin Allegro jasno określa, czego nie znajdziemy już na platformie – ofert komercyjnego współdzielenia kont w takich serwisach jak Netflix, CDA.pl, Spotify czy Showmax. Paradoksalnie zmiany mogą przysłużyć się subskrybentom.

Pożegnajcie się z tanimi kontami na Netflixie, HBO Go i Spotify. Allegro zmieniło regulamin fot. Pixabay

Allegro zmienia regulamin

Nowy regulamin Allegro jasno określa, czego administracja serwisu już sobie na nim nie życzy – ofert komercyjnego współdzielenia kont Netflixa, HBO Go, Spotify czy CDA.pl. Tanie konta to prawdziwa gratka dla oszczędnych użytkowników. Dzięki nim wielu korzysta z usług popularnych platform praktycznie za darmo. Jak to możliwe?

Koniec z tanimi kontami Netflixa?

Netflix długo twierdził, że nie ma nic przeciwko idei współdzielenia kont. W końcu lepszy jeden zbiorowy klient niż żaden – pod warunkiem, że użytkownicy rzeczywiście płacą wspólny abonament. W wielu przypadkach kolejne konta zakładano po prostu na nowe karty kredytowe, objęte darmowym miesiącem próbnym. W ten sposób firma zaczęła tracić zbyt wiele, aby nie rozważyć podwyżek w swoim cenniku. Paradoksalnie więc zmiany na Allegro mogą przysłużyć się uczciwym użytkownikom.

Allegro walczy z komercyjnym współdzieleniem kont

Nowy zapis sporządzono w taki sposób, aby nikt nie mógł mieć najmniejszych wątpliwości, jakich ofert w serwisie nie powinien już umieszczać. Wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w 38 punkcie nowego regulaminu. „Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie «Kodami»), które umożliwiają wyłącznie nieodpłatny dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem kart podarunkowych lub voucher’ów, obejmujących Kody, które są dystrybuowane przez podmioty prowadzące oficjalną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach umów zawartych z Allegro.pl.” – możemy przeczytać na stronie. Czy nowy regulamin skutecznie wypleni nieuczciwe praktyki z serwisu? Tego dowiemy się już niedługo.

RadioZET.pl/źródło:Bezprawnik/AG

Oceń