Pracownicy Apple rozbijają się o szyby w nowej siedzibie

19.02.2018 15:01
xxx zet

To nie pierwszy raz, gdy Apple stawia formę nad funkcjonalnością – tak skomentowano doniesienia o wypadkach, do jakich dochodzi podobno w nowej kwaterze głównej producenta. Pracownicy mają zderzać się z wszechobecnymi szklanymi ścianami.

Pracownicy Apple rozbijają się o szyby w nowej siedzibie fot. Forgemind ArchiMedia

O problemie donosi Blomberg, nie przepuszczając przy tym okazji do małej złośliwości – agencja zauważyła, że to nie pierwszy projekt Apple, który ma wady konstrukcyjne.

W okrągłej, wyglądającej jak statek kosmiczny siedzibie producenta może pracować jednocześnie nawet 13 000 osób. Apple chciało, żeby budynek był manifestem spółki – był nowoczesny, lekki i dawał pracowników dużo swobody, wolności i światła.

Apple ma problem ze szkłem

W praktyce ta wizja ma się sprawdzać nieco mniej – pracownicy przedsiębiorstwa mają według nieoficjalnych doniesień problem z poruszaniem się po budynku bez bolesnych zderzeń z szybami. Część z nich próbowała zostawiać znaki ostrzegawcze w postaci karteczek samoprzylepnych umiejscowionych na wysokości oczu, jednak okazało się, że nie wpisuje się to wzornictwo stworzone dla obiektu przez architekta. W rezultacie kartki zostały usunięte.

Nie wiadomo do końca, jak rozległy jest to problem – brak jest oficjalnych, obowiązkowych raportów sporządzanych przez pracodawcę po zgłoszeniu mu wypadku w miejscu pracy.

RadioZET.pl/MT

Oceń