Pracownicy CIA ukradli z automatu słodycze na kwotę 12 000 zł

07.07.2017 09:23

Pracownicy agencji wywiadowczej USA znaleźli sposób na oszukanie systemu płatności – za pobierane słodycze płacili kartą, na której nie było żadnych środków.

Pracownicy CIA ukradli z automatu słodycze na kwotę 12 000 zł fot. materiały prasowe

Winowajcy znaleźli lukę w zabezpieczeniach systemu rozliczania transakcji, pozostawioną specjalnie przez producentów sprzętu. Odłączony od internetu automat przyjmował transakcje przeprowadzane kartą, mimo że nie miał możliwości sprawdzenia, czy znajdują się na niej wystarczające środki.

Miało to umożliwić dokonanie zakupu w sytuacji awarii łącza - odpowiednia kwota była ściągana z konta po przywróceniu łączności z serwerami.

Sposób na darmowe przekąski dla agentów CIA okazał się być hitem wśród pracowników – właściciel automatu powiadomił agencję, że nie może się doliczyć produktów za 3 300 dolarów.

Zdecydowano się przeprowadzić śledztwo, korzystając z zapisu monitoringu wideo. W ten sposób udało się zidentyfikować sprawców oraz odkryć, na czym polegała procedura wyłudzania słodyczy.

Nieuczciwi agenci zostali zwolnieni, nie postawiono im jednak żadnych zarzutów. Kradzieże zostały wykryte w 2013 roku, jednak dopiero teraz CIA zdecydowało się poinformować o zdarzeniu publicznie.

Zagłosuj

Korzystacie z automatów ze słodyczami?

RadioZET.pl/MT

Oceń