Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Premier Szydło powołuje departament ds. cyberprzestrzeni

10.10.2017 10:31

Powołany departament będzie miał za zadanie monitorowanie i analizowanie cyberprzestrzeni.

Premier Szydło powołuje departament ds. cyberprzestrzeni fot. Flickr / Kancelaria Premiera

O nowym departamencie premier Beata Szydło mówiła podczas tegorocznego Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa - Cybersec.

"

„Podjęłam decyzję, iż powołam departament, komórkę taką, która w tej chwili właśnie powstaje w wielu urzędach premierów Unii Europejskiej, której zadaniem będzie analizowanie i monitorowanie i bycie takim zapleczem eksperckim dla mnie osobiście." "

Na czele departamentu do spraw cyberprzestrzeni stanie minister Paweł Szefernaker. Departament będzie dbał o zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w kraju, jak i ministerstwach obrony narodowej, spraw wewnętrznych, administracji i cyfryzacji.

"

„Polski rząd kładzie szczególny nacisk na to, aby Polacy czuli się i byli w swoim kraju bezpieczni. Aby im to zapewnić, podjęliśmy szereg inicjatyw w zakresie obronności, bezpieczeństwa wewnętrznego, a także poprzez rozwój polskiej gospodarki, programy społeczne, co daje obywatelom poczucie stabilizacji.” "

Wysoki rozwój technologii skłonił również rząd do pomysłu na stworzenie "narodowego operatora internetowego". Jego zadaniem byłoby podłączenie administracji, służb i innych instytucji państwowych do jednej sieci, która należałaby do Skarbu Państwa.

Zagłosuj

Uważasz, że Polsce potrzebny jest departament ds. cyberprzestrzeni?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń