Premiera Google Art Camera w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć w sieci!

09.11.2018 17:57

Google Art Camera właśnie debiutuje w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć, nie ruszając się z fotela! Obrazy można oglądać na zdjęciach o rozdzielczości ponad miliarda pikseli - widać nawet najdrobniejsze szczegóły. Podziwiać można obraz takie jak "Wnętrze paryskiej pracowni artysty" Stanisława Wyspiańskiego czy "Damę z Gronostajem" Leonarda Da Vinci.

Premiera Google Art Camera w Polsce. Teraz zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie możecie zobaczyć w sieci! fot. Google Arts&Culture

Google Art Camera już w Polsce

Aplikacja Google Arts&Culture to także możliwość wirtualnego przeglądania zbiorów cenionych muzeów. Opcja Google Art Camera właśnie debiutuje w Polsce. Obejrzeć można zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie, w tym m.in. słynną "Damę z gronostajem" Leonarda Da Vinci czy prace Jacka Malczewskiego. 

damadavinci

Zdjęcia wykonano w rozdzielczości ponad miliarda pikseli, dzięki czemu nawet kiedy się je przybliży, obraz nie traci na jakości, pozwalając dostrzec nawet najdrobniejsze szczegóły. 

damaleonardo fot. Google Art Camera

Google pozwoli obejrzeć zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie

Doświadczenie uzupełniają zawarte na stronie opisy i poręczna legenda, dzięki czemu o obrazach możemy od razu dowiedzieć się trochę więcej.

muzeumnarodowe
wyspianski

Wirtualny spacer to z pewnością nie to samo, co osobista wizyta w muzeum, a jednak trudno byłoby nie docenić wkładu Google w promowanie kultury. Dodatkowo platforma stanowi rodzaj zabezpieczenia dla sztuki - jak pokazał ostatni pożar Muzeum Narodowego w Brazylii, niestety zdarzają się i takie wypadki, podczas których możemy stracić szansę na zobaczenie najcenniejszych eksponatów. Jeśli więc w najbliższym czasie nie planujecie odwiedzać Krakowa, cześć tych samych wrażeń możecie znaleźć na platformie Google Arts&Culture.

arts&culture
malczewski
kraków

RadioZET.pl/źródło:WPTech/AG

Oceń