Procesory Core ósmej generacji oficjalnie w Polsce

05.10.2017 23:11

Intel oficjalnie zaprezentował procesory Intel Core ósmej generacji przeznaczone dla komputerów stacjonarnych – producent chwali się, że mają być niemal o połowę szybsze od poprzedników, a pierwsze testy wydają się to potwierdzać.

Procesory Core ósmej generacji oficjalnie w Polsce fot. RadioZET.pl/MT

Nowe układy zostały stworzone dla osób, które chcą pełnymi garściami czerpać z uroku internetu, multimediów, gier i wirtualnej rzeczywistości.

Intel chwali się, że w porównaniu co procesorów siódmej generacji najnowsze procesory są wydajniejsze o około 40%. To duży skok, który udało się wykonać między innymi dzięki zwiększeniu do 6 liczby rdzeni.

fot. RadioZET.pl/MT

Dzięki temu obliczenia, które mogą być rozłożone na kilka niezależny wątków, wykonywane są znacznie szybciej. Jako przykład podano kodowanie filmów w rozdzielczości 4K – zadanie, które na procesora Intel Core ósmej generacji zajmuje 3 minuty, na komputerze wyposażonym w CPU sprzed pięciu lat trwałoby 45 minut.

Producent liczy, że to właśnie osoby posiadające starsze sprzęty będą zainteresowane kupnem nowego komputera i wykorzystaniem jego możliwości. Według wyliczeń Intela w Polsce używanych jest 3 mln takich wiekowych maszyn.

Duże nadzieje wiązane są także z rynkiem komputerów dla graczy – Polska jest tutaj ewenementem na skalę Europy, jako że pod względem liczby kupowanych maszyn gamingowych nasz kraj plasuje się na trzecim miejscu wśród państwa Starego Kontynentu, ustępując tylko Niemcom i Francji. W Polsce do grania przyznaje się 16 mln osób.

fot. RadioZET.pl/MT

Do sprzedaży oficjalnie trafiły modele Intel Core i7-8700K oraz Intel Core i5-8600K, które współpracują tylko z płytami głównymi z chipsetem Z370. W sierpniu zaprezentowano procesory dla urządzeń mobilnych, w nadchodzących miesiącach zadebiutują układy serwerowe.

Zagłosuj

Ile lat ma Twój komputer?

RadioZET.pl/MT

Oceń