Producent kamer kinowych tworzy smartfona - zaskoczy jakością?

10.07.2017 11:00

Hydrogen One ma być pierwszym smartfonem z holograficznym wyświetlaczem.

Producent kamer kinowych tworzy smartfona - zaskoczy jakością? fot. Red Digital Cinema Camera Company

Red Digital Cinema Camera Company zajmuje się tworzeniem profesjonalnych kamer, z pomocą których tworzone są największe produkcje kinowe i seriale telewizyjne. Nowy produkt firmy to jednak nie kamera, lecz smartfon posiadający unikalne właściwości.

RED Hydrogen One to produkt, który ma się wpasować w cały ekosystem produktów firmy. Smartfon jest na razie w fazie prototypowej, lecz z uwagi na to, że firma raczej nie zważa na cenę końcową swoich produktów (te są bardzo drogie), to ograniczenia budżetowe nie wymuszą przesuwania premiery urządzenia, tak jak ma to miejsce w przypadku innych producentów tworzących produkty dla mas.

Hydrogen One ma się wyróżniać nowoczesną technologią wyświetlacza. Dzięki zastosowaniu holograficznej matrycy, użytkownicy będą mogli oglądać treści zarówno w standardowym 2D, jak również 3D i tym bardziej VR. Z informacji, które wiemy o specyfikacji wynika, że ekran będzie mieć 5,7 cala i możemy spodziewać się, że będzie posiadać odpowiednio wysoką rozdzielczość.

red1 fot. Red Digital Cinema Camera Company

Smartfon ma wykorzystywać dodatkowe moduły, dzięki którym zwiększymy jego możliwości. Nie wiadomo, na jakim systemie operacyjnym będzie oparty, lecz możemy założyć, że będzie to Android wyposażony w odpowiednią nakładkę wizualną. Na razie również nic nie wiadomo na temat kamery w nim dostępnej - producent jednak powinien zastosować swoje autorskie rozwiązanie lub przynajmniej wysokiej jakości aparat od zewnętrznej firmy, który zostanie dopasowany do wysokich standardów kamer RED.

Zagłosuj

Na jakiej części w smartfonie najbardziej Ci zależy?

Cena, jak wspomnieliśmy, w tym wypadku nie jest przeznaczona dla zwykłych śmiertelników. Mimo braku konkretnych szczegółów na temat premiery urządzenia, poza informacją, że odbędzie się w przyszłym roku, producentowi nie przeszkadza zapowiedzenie ceny swojego smartfona. Wersja RED Hydrogen One z aluminiową obudową ma kosztować 1195 dolarów (ok. 4500 zł bez VAT) lub 1595 dolarów za wersję z tytanową obudową (ok. 5900 zł bez VAT). Więcej szczegółów na temat specyfikacji urządzenia i jego wyglądu mamy dowiedzieć się w późniejszym terminie.

RadioZet.pl/AM

Oceń