Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Prosty wniosek o 500+ przez internet. Wystarczy kilka kliknięć

01.08.2017 14:35

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nową wersję formularza składania wniosku o otrzymanie wsparcia w ramach programu Rodzina 500+ na okres od 1 października 2017 roku do 30 września 2018 roku. Jego złożenie zajmuje teraz tylko kilka minut.

Prosty wniosek o 500+ przez internet. Wystarczy kilka kliknięć fot. zrzut ekranu

Podobnie jak w przypadku formularza umożliwiającego zamówienie nowego dowodu osobistego przez internet, procedura składania wniosku o świadczenia 500+ została znacznie uproszczona.

Większość potrzebnych danych wpisywana jest automatycznie przez program – wystarczy więc tylko sprawdzić, czy są one prawidłowe oraz zatwierdzić wniosek Profilem Zaufanym, żeby został on przyjęty. Automatycznie wypełniane będą dane osobowe i adresowe znajdujące się w rejestrze PESEL i e-PUAP.

Elektroniczny wniosek można znaleźć w czterech głównych miejscach w internecie - głównym jest rządowy porta obywatel.gov.pl.

- Chcemy projektować usługi online w taki sposób, aby zapewniać obywatelom jak największe korzyści z ich wykorzystania. W przypadku wniosku 500+ będzie można skorzystać z niego elektronicznie w czterech kanałach. Przede wszystkim na naszym portalu obywatel.gov.pl, ale również w portalu Emp@tia, w portalu PUE-ZUS, a także za pośrednictwem bankowości elektronicznej – informuje Tomasz Napiórkowski, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Usług Cyfrowych i Otwartości Danych w Ministerstwie Cyfryzacji.

W całej Polsce programem Rodzina 500+ jest objętych prawie 58% wszystkich dzieci do 18 lat. Wsparcie trafia do ponad 2,6 mln rodzin, w tym ok. 380,5 tys. to rodziny wielodzietne.

Zagłosuj

Korzystacie z wsparcia w programie Rodzina 500+?

RadioZET.pl/MT

Oceń