Prototyp egzoszkieletu dla rosyjskiej armii - zaskakująco schludny

07.07.2017 12:10

Pierwszy prototyp nowoczesnego wyposażenia rosyjskiego żołnierza wygląda niczym strój bohatera z futurystycznej gry komputerowej.

Prototyp egzoszkieletu dla rosyjskiej armii - zaskakująco schludny fot. kadr z materiału YouTube

Egzoszkielet przyszłego żołnierza rosyjskiego wygląda futurystycznie, a zawdzięcza to między innymi nowoczesnym materiałom użytym do jego stworzenia. Strój ma wspomagać żołnierzy podczas transportowania ciężkich sprzętów i pełnić zaawansowane funkcje obronne przeciwko wrogom - w tym pełnić funkcję pancerza przeciwko pociskom i odłamkom na polu bitwy.

Integralną częścią tego nowoczesnego pancerza jest specjalny hełm, przypominający nieco kask motocyklisty. W środku jednak umieszczono sporo technologii i elektroniki, w tym wizjer elektroniczny, wyświetlający specjalny HUD, na którym żołnierz może zobaczyć przydatne informacje do wykorzystania podczas patrolu lub w trakcie walki.

Egzoszkielet ma trafić do masowej produkcji w przeciągu najbliższych kilku lat, a w międzyczasie do całej konstrukcji trafi jeszcze sporo udoskonaleń. Podobne rozwiązanie jest teraz tworzone przez amerykańską armię o nazwie TALOS "Tactical Light Operator Suit".

RadioZET.pl/AM

Oceń