Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Przeglądarka Microsoft Edge trafi na iOS i Androida

06.10.2017 09:55

Jeśli jesteście zwolennikami rozwiązania od Microsoftu, to już wkrótce będziecie mogli skorzystać z przeglądarki znanej z Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych.

Przeglądarka Microsoft Edge trafi na iOS i Androida fot. Microsoft

Mobilna przeglądarka Microsoft Edge jest obecnie oczywiście dostępna na urządzeniach pracujących pod kontrolą Windows 10 (Windows Phone), lecz nie jest już tak rozwijana, podobnie jak sam mobilny system Microsoftu. Firma jednak nie zamierza się poddawać i chce wprowadzić swoje rozwiązanie na inne mobilne platformy.

Microsoft Edge zadebiutuje wkrótce na systemach Android i iOS. Firma od jakiegoś czasu realizuje swój plan wkroczenia ze swoimi największymi aplikacjami na konkurencyjne platformy mobilne i całkiem dobrze jej to wychodzi.

EDGE fot. Microsoft

Co zaoferuje Microsoft Edge na urządzeniach mobilnych? Oprócz standardowych funkcjonalności, jakie powinny znaleźć sie w każdej przeglądarce internetowej, Microsoft jest szczególnie dumny z funkcji kontynuowania czytania danej strony z urządzenia mobilnego na komputer lub odwrotnie - wystarczy nacisnąć jeden przycisk i treść zostanie przesłana na urządzenia podłączonego do tego samego konta Microsoft.

Firma zapowiada oficjalną premierę mobilnej przeglądarki na koniec tego roku, lecz już teraz chętni użytkownicy będą mogli przystąpić do jej testów.

Zagłosuj

Wypróbujesz przeglądarkę Microsoftu, gdy będzie już dostępna na urządzeniach mobilnych?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń