Przycisk „panika” ukryty w Androidzie. Pozwoli uciec z aplikacji

12.07.2017 11:06

Użytkownicy smartfonów natrafiają na coraz więcej złośliwych programów – Google chce, żeby w razie sprawiania przez nie kłopotów można było w szybki i wygodny sposób wyłączyć problematyczne aplikacje.

Przycisk „panika” ukryty w Androidzie. Pozwoli uciec z aplikacji fot. Uncalno Tekno, CC BY 2.0

Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym na świecie – z tego powodu znajduje się na celowniku oszustów i przestępców, którzy starają się napisać i przemycić na sprzęt użytkowników złośliwe oprogramowanie.

Często zdarza się, że takie aplikacje udają zwykłe, przydatne programy – jednak po ich uruchomieniu zaczynają przejmować kontrolę nad smartfonem, wyświetlając się na przykład na pełnym ekranie i uniemożliwiając przejście do innej czynności.

W nowej wersji systemu Android, oznaczonej numerem 7.1, znajdzie się ukryty „przycisk paniki”, którego zadaniem jest uspokajanie sytuacji w przypadku stwierdzenia szkodliwości działania uruchomionych aplikacji.

Pomysł jest prosty – wystarczy nacisnąć cztery razy pod rząd przycisk „wstecz”, a wszystkie uruchomione aplikacje zostaną wyłączone. Da to możliwość odinstalowania programów, które okazały się być złośliwe.

Zagłosuj

Zdarzyło się Wam spanikować przez aplikację na Androida?

RadioZet.pl/MT

Oceń