Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Publikowali memy na Facebooku, nie dostaną się na uczelnię

07.06.2017 09:57

Harvard dba o przestrzeganie standardów przez przyszłych studentów – uczelnia odwołała oferty rekrutacyjne osób, które publikowały na Facebooku obraźliwe memy.

Publikowali memy na Facebooku, nie dostaną się na uczelnię fot. University of Salford Press Office, CC BY 2.0

Dostać się na prestiżową uczelnię nie jest łatwo – pozytywnie rozpatrzono tylko 5,2% aplikacji. Szczęśliwcy założyli grupę na Facebooku, w ramach której chcieli integrować się z przyszłymi koleżankami i kolegami ze studiów.

Wśród treści, jakie publikowano na grupie, znalazły się także memy. Z początku były wyważone, z czasem jednak zaczęły przyjmować coraz ostrzejsze formy – doszukano się w nich między innymi rasizmu i seksizmu.

Osoby, które publikowały takie memy, zaczęły otrzymywać od Harvardu wiadomości o odwołaniu przyjęcia na studia. Uczelnia odmawia oficjalnego komentarza w tej sprawie, wiadomo jednak o przynajmniej 10 przypadkach zamknięcia drzwi dla niedoszłych studentów publikujących obraźliwe memy.

Grupa zrzeszała ponad 100 osób - konsekwencje dotkną najprawdopodobniej tylko tych użytkowników, którzy aktywnie dzielili się obraźliwymi treściami.

Kłopoty niedoszłych studentów to kolejny przykład na to, jak bardzo Facebook potrafi wpłynąć na rzeczywiste życie - mężczyzna klikający „Lubię to!” pod postami obrażającymi innego użytkownika został skazany przez sąd za zniesławienie.

Zagłosuj

Oglądacie memy w internecie?

RadioZET.pl/MT

Oceń