Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pyszne.pl wprowadza płatność bitcoinami. Czym jest ta waluta?

09.06.2017 10:50

Od teraz fani jedzenia na zamówienie mogą dokonywać płatności w popularnym serwisie za pomocą kryptowaluty.

Pyszne.pl wprowadza płatność bitcoinami. Czym jest ta waluta? fot. pixabay

Bitcoin to "waluta doby internetu". Zdecentralizowana, niezależna od banków i rządów, a do tego możliwa do przelania z jednego miejsca na świecie w inne, w ułamku sekundy i to bez kosztów pośrednich. Waluta ta działa w sieci Peer-to-peer, a jej wartość w stosunku do jednostek walutowych stale rośnie. Jako że jest walutą opartą o matematykę i kryptografię, nie da się jej dodrukować lub sfałszować, dzięki czemu przez wielu uważana jest za najbezpieczniejszą walutę na świecie.

Teraz portal Pyszne.pl, który zrzesza restauracje z całej Polski, umożliwiając jej użytkownikom na zamawianie produktów w pobliskich restauracjach przez internet, wprowadza nową możliwość płatności - właśnie Bitcoinami.

pyszne

Jeśli macie więc jakieś zapasy Bitcoinów, to od teraz będziecie mogli dokonać nimi płatności za zamówioną pizzę czy burgera.

Co ciekawe pierwsza transakcja tą walutą miała miejsce w 2009 roku. Laszlo Hanyecz zapłacił wtedy za swoje zamówieni 10 000 Btc, co ówcześnie było równoważnością 80 złotych. Teraz, gdyby Laszlo wciąż miał te 10 tysięcy bitcoinów, to warte by były niemalże miliard złotych!

Zagłosuj

Posiadasz Bitcoiny?

RadioZET.pl/AM

Oceń