Ranking piractwa - USA na 1. miejscu, a Polska?

19.04.2017 10:02

Piractwo niestety wciąż ma się dobrze. Dzięki raportowi opublikowanemu przez organizację MUSO, możemy sprawdzić, jak wyglądają dane na ten temat.

Ranking piractwa - USA na 1. miejscu, a Polska? fot. pixabay
Zagłosuj

Korzystałeś kiedyś z pirackich źródeł treści?

Informacje dostarcza organizacja MUSO, która postanowiła zbadać całe zjawisko. Wykorzystano do tego celu dane pochodzące z 200 mln urządzeń i ponad 20 tysięcy stron oferujących nielegalne treści.

Według zebranych danych, Polska aktualnie jest na 9. miejscu w tej klasyfikacji. Zajmujemy przedostatnie miejsce pierwszej dziesiątki pod kątem łącznej liczby odwiedzin stron z pirackimi treściami. Jeśli jednak wykorzystać inny wskaźnik - zajęlibyśmy pierwsze miejsce pod kątem liczby wizyt przypadających na jednego użytkownika internetu.

muso1

W ogólnym rankingu, podium zajmują jednak Stany Zjednoczone, potem Rosja i Indie. A więc wielkość kraju ma znaczenie. Co ciekawe nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy, są w klasyfikacji tuż przed nami.

Jak zjawisko piractwa wygląda w skali globalnej? Łącznie na stronach oferujących dostęp do pobierania nielegalnych treści w zeszłym roku zanotowano ruch na poziomie 191 miliardów wizyt. Oznacza to, że codziennie łącznie tego typu strony notują pół miliarda odwiedzin.

muso2

Trend piracenia jednak się odwraca i można zanotować na wykresie powyżej spadek popularności tego typu "usług" z czasem. 

Zagłosuj

Co według Ciebie jest głównym powodem sięgania po pirackie źródła treści?

RadioZet.pl/cdaction.pl/AM

Oceń