Razer tworzy smartfona. Gracze będą zachwyceni?

13.10.2017 13:04

Firma znana przede wszystkim ze swoich akcesoriów komputerowych dedykowanych dla graczy, wkrótce może zaskoczyć rynek zupełnie nowym rodzajem produktu w swoim portfolio.

Razer tworzy smartfona. Gracze będą zachwyceni? fot. Razer

Pogłoski o tworzeniu przez firmę zajmującą się głównie tworzeniem sprzętu "dla graczy" zaczęły się jeszcze przed okresem wakacyjnym, kiedy firma kupiła spółkę "Nextbit" zajmującą się opracowywaniem smartfona, którego większość funkcji było opartych na chmurze.

Połączenie spółek może w końcu przynieść rezultat - notka opublikowana przez Razera na profilu na Twitterze zapowiada bowiem prezentację zupełnie nowego produktu w portfolio firmy. Na grafice promującej wydarzenie możemy zobaczyć mężczyznę trzymającego w rękach najprawdopodobniej smartfona, co idealnie zgrywałoby się ze wszystkimi spekulacjami.

Co więcej serwis Phone Radar wykrył na liście urządzeń testowanych przez aplikację GFXBench smartfona należącego do firmy Razer - jeśli wierzyć wpisowi smartfona miałby 5,7 calowy ekran o rozdzielczości 2560 na 1440. Oznacza to proporcje 18:9, czyli ekran jaki można znaleźć chociażby w LG G6.

Smartfon miałby zostać również wyposażony w obecnie najwydajniejszy układ mobilny Snapdragon 835, a także aż 8 GB pamięci RAM, co stawiłoby go ponad większością urządzeń na rynku i pozwoliłoby na spore pole do popisu w kwestii wielozadaniowości.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń