Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reebok tworzy buty dla astronautów

20.07.2017 11:30

Mają być lżejsze i znacznie wygodniejsze od obecnie dostępnych rozwiązań, z jakich muszą korzystać astronauci.

Reebok tworzy buty dla astronautów

Firma Reebok ogłosiła rozpoczęcie prac nad zupełnie nowym rodzajem obuwia przeznaczonego dla zbliżającej się misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS).

"Floatride Space Boot SB-01" jest jedną z pierwszych propozycji ogłoszonych przez firmę. Miałaby zastąpić dostępne do tej pory skórzane obuwie, które dość mocno uciskało stopy astronautów, a sam projekt pozostał niezmienny od ostatnich 50 lat. Propozycja Reeboka ma więc wprowadzić mocno wyczekiwane usprawnienia.

reb2

Obuwie "Floatride" to hybryda butów do biegania, sandałów, butów zapaśniczych i botków, jakie noszą lotnicy. Nowoczesne materiały użyte do ich produkcji zapewniają im odpowiednią lekkość i wygodę noszenia niczym sneakersy, a materiał i nowoczesne zapięcie spełniają standardy, które powinny ochronić noszących je kosmonautów.

Niezależnie od tego, czy to obuwie finalnie zostanie wykorzystane w misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną, musimy przyznać, że prezentują się bardzie ciekawie i sami chcielibyśmy móc je nabyć do celów prywatnych - a Wy? Dajcie nam znać w sondzie poniżej.

Zagłosuj

Chciałbyś kupić takie buty, jeśli pojawiłyby się w oficjalnej sprzedaży?

Nad równie "kosmiczną" technologią pracuje obecnie Adidas, który rozpoczął sprzedaż swojego obuwia sportowego z drukarki 3D.

RadioZET.pl/AM

Męskie buty trekkingowe - które wybierasz?

Oceń