Reflex - niesamowita lustrzanka retro. Czy powróci moda na klasyczne aparaty?

10.11.2017 11:20

Miłośnicy retro mogą być zachwyceni tym projektem, który właśnie trafił na serwis zbierający fundusze na jego realizację.

Czym jest Reflex?

Reflex jest w pełni analogowy aparatem - przynajmniej jeśli chodzi o zapis zdjęć. Wykorzystuje klasyczną kliszę 35 mm i jest w pełni kompatybilny z obiektywami Nikona, Canona, Olympusa czy Pentaxa. Wszystko dzięki możliwości modowania niektórych z elementów aparatu, na które między innymi składa się płytka montażowa na obiektyw.

Konstrukcja na pewno spodoba się fanom retro. Reflex stworzony jest w dodatku z naprawdę lekkich i wytrzymałych materiałów, co pozwoliło na zachowanie nieobciążającej konstrukcji o wadze 490 gramów (waga bez obiektywu).

Reflex działa w oparciu o otwartą platformę Arduino - można ją programować i dopasowywać do naszych potrzeb, jeśli to potrafimy. Elektroniczny układ odpowiada za kontrolę parametrów zdjęć, a te zapisywane są na klasycznej kliszy, którą później trzeba wywołać. Urządzenie jest wyposażone w kilka nowoczesnych funkcji jak moduł Bluetooth, czy możliwość ładowania przez nowoczesne złącze USB-C. Do tego aparat posiada optyczny wizjer o powiększeniu 0,86x, który umożliwia kadrowanie naszych zdjęć.

Reflex - kampania crowdfundingowa

Urządzenie może być świetnym prezentem dla fanów fotografii lub osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym hobby. Obecnie można wesprzeć projekt w kampanii na kickstarterze - jeśli wesprzemy producenta kwotą większą niż 440 funtów (ok. 2100 zł), to otrzymamy zestaw korpus aparatu plus obiektyw 58 mm, kiedy projekt dojdzie do realizacji. Jeśli producentowi uda zebrać się potrzebne środki na rozpoczęcie produkcji, to urządzenie ma trafić do wspierających w okolicy lata przyszłego roku.

Zagłosuj

Czym najczęściej obecnie robisz zdjęcia?

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń