Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robo-policjanci patrolują ulice Dubaju

24.05.2017 09:52

Od kilku dni na ulicach Dubaju porządku strzegą autonomiczne roboty. Mimo nieco przerażającego wyglądu służą mieszkańcom tego miasta na wiele sposobów.

Robo-policjanci patrolują ulice Dubaju fot. Kadr z filmu YouTube

Na ulicach tego nowoczesnego i bogatego miasta porządku od teraz strzegą również elektroniczni stróże prawa. Autonomiczne roboty mają 167 centymetrów wzrostu, posiadają wbudowane tablety, dzięki czemu każdy obywatel może podejść do takiego robota policjanta w celu skorzystania z dostępu do informacji o funkcjonowaniu miasta, mapy, a także zgłosić wykroczenie lub przestępstwo, a nawet opłacić z jego pomocą mandat.

Robotyczni policjanci wyposażeni są w kamery obserwujące wszystko, co dzieje się wokół nich. Potrafią, dzięki połączeniu z siecią i bazą danych policji, dokonywać identyfikacji przechodniów, co pozwoli na ewentualne namierzenie osób poszukiwanych.

Miasto Dubaj w przyszłości wzbogaci się również o cały system sztucznej inteligencji, który będzie przewidywać niebezpieczne wypadki i przestępstwa, co pozwoli na odpowiednie przygotowanie się do nich lub ich zapobieganie.

Zagłosuj

Chciałbyś by robo-policjalnci patrolowali ulice w Polsce?

RadioZet.pl/AM

Oceń