Robot miał pilnować organizacji chroniącej prawa zwierząt. Zamiast tego terroryzował bezdomnych

14.12.2017 14:04

Zatrudnienie robota do pilnowania porządków nie skończyło się tak, jak życzyła sobie tego organizacja.

Robot miał pilnować organizacji chroniącej prawa zwierząt. Zamiast tego terroryzował bezdomnych fot. Knightscope / kadr YouTub

Society for the Prevention of Cruelty to Animals to organizacja, która na całym świecie dba o ochronę praw zwierząt i pomaga w ich adopcji. Oddział organizacji z San Francisco jednak teraz będzie mocno żałować decyzji o wynajęciu robota do pilnowania porządków przed swoją siedzibą.

W ramach pełnienia swoich obowiązków robot miała między innymi pilnować, by przed budynkiem organizacji nie koczowali bezdomni, którzy często tworzyli w okolicy swoje obozowiska. Robot niestety na tyle starał się wypełnić swoje zadanie, że szybko jego z pozoru grzeczne zamiary zamieniły się w prawdziwe terroryzowanie osób bezdomnych.

Urząd miasta San Francisco nie zwlekał i od razu potępił ten proceder. Organizacja dostała nakaz zaprzestania prac robota, a także otrzymała mandat na kwotę tysiąca dolarów za każdy dzień działalności maszyny na chodniku bez zezwolenia.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz,gdy ten robot ma problemy - poprzednio mogliście o nim słyszeć jako o "autonomicznym robocie, który popełnił samobójstwo". Maszyna postanowiła bowiem wjechać prosto do fontanny w galerii handlowej w Waszyngtonie.

Zagłosuj

Uważasz, że roboty powinny być objęte prawami i obowiązkami?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i odgadnij pierwotną cenę tych gadżetów:

Quiz. Ceny technologii fot. pixabay
Oceń