Rosjanie przebili Apple. Ich iPhone X jest jeszcze droższy

06.11.2017 12:11

Obudowa ze złota i tytanu oraz wbudowane panele słoneczne do ładowania akumulatorów – tak Rosjanie wyobrażają sobie idealnego iPhone’a X. Przerobiony model trafił właśnie do sprzedaży.

Rosjanie przebili Apple. Ich iPhone X jest jeszcze droższy fot. materiały prasowe

Apple wyceniło stworzony z okazji 10 lat obecności iPhone’a na rynku model X na 999 dolarów, co w Polsce przekłada się na ceny sięgające 5000 zł.

Nawet tak drogi telefon dla wielu bogatych Rosjan wydaje się być zbyt powszechnym – dla nich przedsiębiorstwo jubilerskie Caviar przygotowuje oferty specjalne, pozwalające podbudować ego i podkreślić status społeczny za marne kilka tysięcy dolarów więcej.

Producent przygotował wcześniej między innymi Nokię 3310 ze wstawkami ze złota, jednak jego ulubionymi modelami są smartfony Apple. W kilka dni po premierze iPhone’a X można już kupić jego ulepszoną wersję.

Tradycyjna obudowa została zastąpiona konstrukcją wykonaną z tytanu i wstawek ze złota. Na tabliczce z królewskiego kruszcu wygrawerowano nazwę modelu – iPhone X Tesla.

Nazwisko słynnego wynalazcy i naukowca, kojarzonego badaniami nad elektrycznością, nie wzięło się z niczego – Rosjanie wyposażyli swoja wersje telefonu w panele słoneczne służące do ładowania wbudowanych akumulatorów.

Podstawowa wersja iPhone’a X przerobiona na złoty złoty model od Caviara kosztuje niemal 4500 dolarów. Za telefon z 256 GB pamięci (tańszy ma 64 GB) trzeba zapłacić 4700 dolarów.

Zagłosuj

Zapłaciłbyś tyle za telefon?

RadioZET.pl/MT

Oceń