Rossmann ratuje klientów przed oszustami. Obiecywali darmowe zakupy

23.08.2017 10:12

Internetowi przestępcy próbowali oszukać klientów Rossmanna – zdołali nabrać 50 tys. osób, zanim interweniowała drogeria.

Rossmann ratuje klientów przed oszustami. Obiecywali darmowe zakupy fot. Anakin81, CC BY-SA 4.0

Informacje o rzekomym konkursie, w którym wygrać można było darmowe zakupy – i to bez limitu kwoty - w sklepie Rossmann, pojawiła się Facebooku na profilu „Rossmann - Jubileusz 2017”. Twórcy fanpage’a zachęcali do komentowania i udostępniania informacji – miało to być warunkiem do zdobycia nagrody.

Rossmannowi udało się przerwać oszustwo, zanim doszło do wyłudzania pieniędzy – po zgłoszeniu fałszywego profilu do Facebooka został on usunięty.

Przestępcy próbowali wykorzystać schemat, dzięki któremu wyłudzają od internautów setki tysięcy złotych – publikują linki sugerujące każdemu kto na nie klinie, że zostało się zwycięzcą. Aby móc odebrać nagrodę, trzeba wysłać SMS-a z potwierdzeniem – jego koszt to nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę.

Proceder opisaliśmy dokładnie, gdy oszuści podszywali się pod Lotto – warto rzucić okiem i pokazać tę wiadomość znajomym, żeby nie nabrali się na podobne oszustwa w przyszłości.

- Przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie "Skarb", na portalu internetowym, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa – oświadczyła drogeria w oficjalnym komunikacie.

Zagłosuj

Nabralibyście się na takie oszustwo?

RadioZET.pl/MT

Oceń