Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rossmann ratuje klientów przed oszustami. Obiecywali darmowe zakupy

23.08.2017 10:12

Internetowi przestępcy próbowali oszukać klientów Rossmanna – zdołali nabrać 50 tys. osób, zanim interweniowała drogeria.

Rossmann ratuje klientów przed oszustami. Obiecywali darmowe zakupy fot. Anakin81, CC BY-SA 4.0

Informacje o rzekomym konkursie, w którym wygrać można było darmowe zakupy – i to bez limitu kwoty - w sklepie Rossmann, pojawiła się Facebooku na profilu „Rossmann - Jubileusz 2017”. Twórcy fanpage’a zachęcali do komentowania i udostępniania informacji – miało to być warunkiem do zdobycia nagrody.

Rossmannowi udało się przerwać oszustwo, zanim doszło do wyłudzania pieniędzy – po zgłoszeniu fałszywego profilu do Facebooka został on usunięty.

Przestępcy próbowali wykorzystać schemat, dzięki któremu wyłudzają od internautów setki tysięcy złotych – publikują linki sugerujące każdemu kto na nie klinie, że zostało się zwycięzcą. Aby móc odebrać nagrodę, trzeba wysłać SMS-a z potwierdzeniem – jego koszt to nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę.

Proceder opisaliśmy dokładnie, gdy oszuści podszywali się pod Lotto – warto rzucić okiem i pokazać tę wiadomość znajomym, żeby nie nabrali się na podobne oszustwa w przyszłości.

- Przypominamy, że wszystkie organizowane przez nas konkursy i promocje prezentowane są tylko i wyłącznie w gazetkach promocyjnych, magazynie "Skarb", na portalu internetowym, a także na oficjalnych profilach Rossmanna w mediach społecznościowych oznaczonych jako konta zweryfikowane. Udział w naszych akcjach i konkursach NIGDY nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami. Informacje o akcji rozdawania kart podarunkowych lub konkursy z koniecznością wysyłania płatnych SMS w grupach lub profilach podszywających się pod drogerie Rossmann są próbą oszustwa – oświadczyła drogeria w oficjalnym komunikacie.

Zagłosuj

Nabralibyście się na takie oszustwo?

RadioZET.pl/MT

Oceń