Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rozciągalny ekran od Samsunga - nic mu nie straszne

23.05.2017 15:59

Na rynku pojawia się nowy trend na zakrzywianie wyświetlacze. Możemy to dostrzec zarówno w przypadku zakrzywianych matryc ekranów telewizyjnych, jak i zagiętych na bokach ekranów dostępnych w smartfonach. Czym więc są rozciągliwe ekrany proponowane przez Samsunga?

Rozciągalny ekran od Samsunga - nic mu nie straszne fot. Samsung

Nowa technologia wyświetlaczy "Dynamic Stretchable Display" zaprezentowana przez Samsunga opiera się na znanej już technologii wyświetlaczy AMOLED, lecz jej nowoczesna konstrukcja pozwoli na uzyskanie jej "magicznych" właściwości.

Dzięki niej możliwe będzie tworzenie nieregularnych powierzchni na których wyświetlany będzie obraz. Trójwymiarowe mapy powierzchni, wizualizacje modeli 3D - teraz cała nowa gama możliwości przed nami.

Samsung oficjalnie zaprezentuje pierwszą wersję elastycznego wyświetlacza w tym tygodniu podczas specjalnych targów. Prototypowy ekran ma 9,1", może rozciągnąć swoją długość o 12 mm i zgiąć się w dwóch kierunkach. Jeśli Samsung dalej będzie pracował nad tą technologią - a zapewne będzie, to czeka nas niewątpliwie ciekawa przyszłość.

Zagłosuj

Uważasz, że innowacje związane z rozwojem technologii wyświetlaczy idą w dobrym kierunku?

RadioZet.pl/AM

Oceń