Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rozłączanie połączenia i odtwarzanie go od początku - o co chodzi?

04.10.2017 09:30

Tego typu zdarzenie ostatnio często jest możliwe do zaobserwowania podczas wykonywania połączeń wykorzystujących roaming.

Rozłączanie połączenia i odtwarzanie go od początku - o co chodzi? fot. pexels

Niektórzy z internautów zgłaszają problemy w związku z wykonywanymi przez nich połączeniami, które bazują na roamingu. Niezależnie od telefonów i rodzaju systemu operacyjnego na nich dostępnych, w niektórych przypadkach po zakończeniu rozmowy przez jedną ze stron osoba, która została na linii może wpaść w nie lada zaskoczenie, kiedy usłyszy ponownie głos swojego rozmówcy. Tym samym ma się wrażenie, że rozmowa dalej trwa, lecz towarzyszy temu zjawisko Deja Vu - słyszymy bowiem ponownie to, co odpowiadał nam nasz rozmówca.

Wiele osób podejrzewało, że tego typu zachowanie jest dowodem na to, że ktoś nas podsłuchuje, lecz prawda jest bardziej prozaiczna - jak dowiedział się serwis niebezpiecznik.pl to pośrednik uczestniczący w połączeniach roamingowych chce dzięki temu więcej zarobić.

Pośrednicy roamingowi rozliczani są za czas trwania połączeń, stąd ich sztuczne wydłużanie poprzez odegranie przeprowadzonej już rozmowy. Oczywiście wprowadza to klientów w błąd i może narażać ich na dodatkowe koszty, przez co pośrednik wykorzystujący takie metody może zostać w przyszłości ukarany z tego tytułu.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się doświadczyć tego problemu?

RadioZet.pl/niebezpiecznik.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie i rozpoznaj starszy model telefonu:

Oceń