Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

SEGA wraca! Przenosi swoje klasyczne gry na smartfony i to za darmo

22.06.2017 15:00

Jeśli kojarzycie takie serie gier jak Sonic the Hedgehog, Kid Chameleon, czy Altered Beast to będzie to dla Was nie lada gratka.

SEGA wraca! Przenosi swoje klasyczne gry na smartfony i to za darmo fot. SEGA

SEGA postanowiła powrócić w dość niecodziennej formie. Dzięki dobrodziejstwu nowoczesnej technologii, będziemy mogli od teraz powrócić do starych hitów tego wydawnictwa za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

sega

SEGA Forever to nowy program wydawnictwa,w ramach którego będą publikowane na nowo największe hity wydane przez tę firmę na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat.

Na początku na tej nowej platformie otrzymujemy pakiet 5 gier, które dzięki wprowadzeniu odpowiedniego wsparcia dla dotykowego interfejsu są ponownie grywalne niczym na oryginalnych konsolach.

sega1

Obecnie w ramach programu SEGA Forever dostępne są następujące gry:

  • Sonic the Hedgehog
  • Comix Zone
  • Altered Beast
  • Kid Chameleon
  • Phantasy Star II

Firma zapowiada, że z każdym miesiącem do kolekcji dochodzić będzie kolejna gra, która pochodzić będzie z jednej z konsol stworzonych właśnie przez SEGĘ - SG 1000 Mark, Master System, Game Gear, Genesis, Saturn i Dreamcast.

Najciekawsze jednak jest to, że firma udostępnia tę platformę z grami całkowicie za darmo, oferując jedynie jako formę wsparcia kupno za ok. 10 złotych wersji bez reklam. Plany platformy jednak są bardzo ambitne, a aspiracje opisywane są jako nawet "Netflix retro-grania".

Obecnie SEGA Forever dostępne jest na urządzeniach mobilnych, lecz w przyszłości platforma może trafić również na duże, stacjonarne konsole i komputery PC.

Zagłosuj

Grałeś w dzieciństwie w hity od SEGI?

RadioZet.pl/AM

Oceń