Sąd na negatyw za Allegro. Sprzedawca straszy kupującego

13.11.2017 11:38

Zamiast szkła hartowanego na aparat w iPhonie 8 Plus dostał zwykła folię – po wystawieniu sprzedawcy negatywnego komentarza ten zaczął straszyć podaniem do sądu o zniesławienie.

Sąd na negatyw za Allegro. Sprzedawca straszy kupującego fot. zrzut ekranu

Z opisu oferty na Allegro wynikało, że przedmiotem sprzedaży jest zestaw trzech hartowanych szkiełek mających chronić obiektyw tylnego aparatu w telefonie.

Otrzymany produkt wzbudził jednak wątpliwości kupującego, który postanowił sprawdzić, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Okazało się, że zamiast szkła otrzymał po prostu grubą folię, którą łatwo można uszkodzić – a co za tym idzie, nie realizuje ona funkcji ochronnych.

fot. zrzut ekranu

Kupujący skontaktował się ze sprzedawcą, który w odpowiedzi zwrócił pieniądze za zakupiony towar. Gdy jednak transakcja została oceniona negatywnym komentarzem, pojawiły się groźby przeniesienia sporu na drogę sądową – handlujący stwierdził, że doszło do zniesławienia.

fot. zrzut ekranu

Kupujący odparł, że zgodnie z przepisami nie znieważa osoba, która podaje prawdziwe informacje – a faktem jest, że zamiast deklarowanego szkła w przesyłce znajdowała się gruba folia.

Allegro szykuje się do obchodzenia 18 urodzin - w listopadzie 2017 będzie można wygrać między innymi 18 samochodów hybrydowych oraz skorzystać z tygodnia darmowej dostawy.

Zagłosuj

Kto ma rację?

RadioZET.pl/MT

Oceń