Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży

21.02.2017 09:59

Już w czerwcu 2017 roku odnowione modele Galaxy Note 7 mogą trafić do pierwszych klientów – Samsung ma w magazynach ponad 2,5 milionów sztuk tego smartfona.

Samsung Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży

Samsung Galaxy Note 7 z miejsca stał się rynkowym hitem – flagowiec koreańskiego producenta cieszył się bardzo dobrymi opiniami aż do pojawienia się doniesień o możliwości samozapłonu telefonu.

Smartfon został uznany za niebezpieczny i został wycofany ze sprzedaży, a Samsung przeprowadził akcje odkupywania modelu od swoich klientów. Kupionych zostało ponad 3 mln sztuk Note 7.

Taka liczba urządzeń zalegających w magazynach stanowiła dla Samsunga duży problem – utylizacja urządzeń elektronicznych zgodnie z prawem pociągnęłaby za sobą gigantyczne koszta i zwiększyła straty związane z opracowaniem, reklamowaniem i wycofaniem ze sprzedaży modelu.

Zamiast więc niszczyć model Galaxy Note 7 producent zamierza wprowadzić go ponownie do sprzedaży. Wszystkie egzemplarze zostaną fabrycznie odświeżone (każdy będzie wyposażony w nową obudowę), a jedyną zmianą w stosunku do pierwotnej konfiguracji ma być zastosowanie innego akumulatora.

Ma on oferować mniejszą pojemność – około 3000 mAh zamiast 3500 mAh z pierwotnego modelu – dzięki czemu ma być bezpieczniejszy i nie stwarzać ryzyka samozapłonu.

Samsung Galaxy Note 7 nie trafi na zachodnie rynki – Koreańczycy chcą oferować odświeżony model w państwach rozwijających się, takich jak Indie czy Wietnam. Cena modelu nie została jeszcze podana.

 

RadioZET.pl/MT

Oceń