Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 w testach zderzeniowych

10.04.2017 12:17

W pogoni za atrakcyjnym wyglądem producenci sięgają po materiały, które nie kojarzą się z wytrzymałością. Czy metal z obudowy iPhone’a 7 wygra ze szkłem z Samsunga Galaxy S8? Jak się okazało, odpowiedź nie jest wcale taka oczywista.

Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 w testach zderzeniowych fot. kadr z wideo

Taki wypadek może przytrafić się każdemu – podczas wyjmowania telefonu z kieszeni urządzenie wyślizguje się z ręki i ląduje z impetem na betonie. To może być wyrok śmierci – wystarczy, żeby zbił się ekran, a smartfon nie będzie już w stanie działać w 100% prawidłowo.

W sieci znaleźli się śmiałkowie, którzy postanowili sprawdzić, który z dwóch konkurujących ze sobą telefonów – Samsung Galaxy S8 i iPhone 7 – oferuje swojemu właścicielowi większy komfort psychiczny.

Metodycznie zrzucano rywali na goły beton z wysokości kieszeni i ucha, a test zakończył się upadkami z wysokości 3 metrów. Już na samym początku dało o sobie znać szkło z obudowy Galaxy S8, jednak ostateczna ocena tego, który ze smartfonów jest bardziej wytrzymały nie jest wcale taka prosta:

Jak widać, Galaxy S8 bardzo długo bronił się przed uszkodzeniem ekranu, i nawet po pęknięciach zanotowanych w górnym rogu frontu wciąż reaguje na dotyk i daje się używać. Znacznie lepiej radzi sobie początkowo iPhone 7, na którego aluminiowej obudowie pojawiają się co najwyżej zadrapania – po jednym z ostatnich testów jednak wyraźnie zaczyna szwankować ekran, który wyświetla zniekształcony obraz i nie reaguje chwilami na dotyk.

Zagłosuj

Który smartfon jest według Was bardziej wytrzymały?

RadioZET.pl/MT

Oceń