Samsung Z4 - budżetowy smartfon bez Androida

15.05.2017 09:26

Z4 to następne urządzenie pracujące pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego od Samsunga. Niestety jego specyfikacja nie wróży mu sukcesu.

Samsung Z4 - budżetowy smartfon bez Androida

Jeśli będziecie chcieli upolować tę ciekawostkę od Samsunga, to nieco się natrudzicie. Na początku Samsung Z4 zadebiutuje w Indiach, a dopiero później ewentualnie zadebiutuje na innych rynkach.

Samsung Z4 - dla kogo?

Urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Tizen to ewidentnie budżetowa propozycja. Nie powala specyfikacją techniczną, a w dodatku ma parametry, które wiele osób uznałoby za gorsze w porównaniu do poprzedniego modelu Samsunga Z.

Jakimi parametrami może pochwalić się ten wyjątkowy smartfon Samsunga?

samsung z4

Samsung Z4 - dane techniczne, specyfikacja:

  • system operacyjny: Tizen OS 3.0
  • ekran: 4,5", 800 na 480 pikseli, LCD
  • procesor: 4-rdzenie, 1,5 GHz
  • pamięć: 1 GB RAM
  • pamięć wewnętrzna: 8 GB
  • aparat: 5 mpix (przedni), 5 mpix (tylni)
  • bateria: 2050 mAh

O ile smartfon może się podobać pod kątem wyglądu, który jest dosyć prosty jak na urządzenia z 2017 roku, tak nie można zaprzeczyć, że parametry nie zbiją nas z nóg. Samsung jednak dość długo pracuje nad optymalizacją autorskiego systemu Tizen, więc parametry nie powinny zbytnio stanowić problemu przy codziennym użytkowaniu smartfona.

Problemem może być brak aplikacji znanych z urządzeń z Androidem. Tizen OS to zupełnie inny system operacyjny, co wiąże się z koniecznością tworzenia dla niego specjalnych wersji aplikacji.

Sukces tego smartfona będzie jednak zależał w dużej mierze od jego ceny, która na razie pozostaje nieznana, lecz na pewno mieścić się będzie w dopuszczalnych, dolnych granicach budżetowych urządzeń.

Zagłosuj

Byłbyś w stanie zmienić smartfona na taki, który posiada inny system operacyjny?

RadioZet.pl/AM

Oceń