Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung chce konkurować z Google Chrome. Udostępnia swoją przeglądarkę dla wszystkich

02.11.2017 14:14

Do tej pory ta przeglądarka była zarezerwowana na wyłączność dla smartfonów z serii Galaxy.

Samsung chce konkurować z Google Chrome. Udostępnia swoją przeglądarkę dla wszystkich fot. Samsung

Do całkiem dużego rynku internetowych przeglądarek mobilnych, wśród których oczywiście góruje Google Chrome, dołącza w tym tygodniu przeglądarka od Samsunga.

Aplikacja była do tej pory dostępna wyłącznie na urządzeniach z serii Galaxy - producent tworzył ją bowiem z myślą o swoich smartfonach i do tej pory starał się utrzymać ją jako unikatową funkcjonalność swoich produktów.

Samsung Internet Browser jednak jest już na tyle dojrzałym produktem, że firma postanowiła "wypuścić go na wolność" i udostępnić go dla wszystkich urządzeń z Androidem. Aplikacja zadziała na smartfonach i tabletach wyposażonych przynajmniej w Androida w wersji 5.0 lub nowszej.

Czym wyróżnia się Samsung Internet Browser? Co ciekawe przeglądarka ta posiada kilka przydatnych funkcjonalności, których nie oferuje nam nawet Google Chrome. Znajdziemy tutaj m.in. system pozwalający na blokowanie reklam na niezaufanych stronach czy dodatkowy tryb czytania stron, który ułatwia przeglądanie witryn w nocy (wyświetlanie białego tekstu na czarnym tle).

Przeglądarka jest bardzo aktywnie rozwijana przez Samsunga, a zaraz po publikacji aplikacji w Google Play, firma zapowiedziała dodanie wsparcia dla treści przeznaczonych dla Google Carboard i innych headsetów VR, a także zwiększenie bezpieczeństwa przeglądanych stron. Jeśli chcesz wypróbować Samsung Internet Browser na swoim urządzeniu to pobierzesz go w sklepie Google Play.

Zagłosuj

Z jakiej przeglądarki obecnie korzystasz na urządzeniu mobilnym

RadioZet.pl/AM

Co wiesz o telefonii? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

Oceń