Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samsung opatentował latający ekran

20.02.2018 16:27
xxx zet

Dzięki temu wynalazkowi będzie można oglądać filmy wygodnie zawsze i wszędzie – latający ekran ma sam podsuwać się pod oczy. Jeśli zostanie wykorzystany do pokazywania reklam, może być niewesoło.

latający ekran, czyli dron z duzym wyświetlaczem fot. materiały prasowe

Wniosek o opatentowanie latającego ekranu został złożony przez Samsunga jeszcze w 2016 roku – po dokładnym przeanalizowaniu materiału i sprawdzeniu, czy ktoś już wcześniej nie wpadł na taki pomysł, korporacja otrzymała wyłączne prawa na tworzenie takich urządzeń.

Latający ekran może występować w wielu rozmiarach – od smartfona począwszy, na dużym tablecie skończywszy. Kto wie, może w przyszłości, gdy technologia napędowa na to pozwoli, w naszym życiu pojawią się także unoszące się przed nami telewizory.

Latający ekran Samsunga

Zdaniem Samsunga latający ekran ma być utrzymywany w powietrzu przez 4 śmigła, ma obsługiwać rozpoznawanie mowy i system wibracyjny. Nawigację po pomieszczeniach ma umożliwić system wykrywania przeszkód połączony z kamerą, wbudowany żyroskop oraz czujniki ruchu i przyspieszenia,

Samsung chce także, żeby latający ekran mógł śledzić ruchy oczu użytkownika – dzięki temu mógłby ustawiać się zawsze na linii wzroku, nie pozwalając na uronienie nawet sekundy z oglądanego nagrania. Reklamy mogą stać się naprawdę natarczywe.

Największym wyzwaniem stojącym przed inżynierami wydaje się być zapewnienie odpowiedniego źródła energii – drony są zdolne do utrzymywania się w powietrzu przez kilka-kilkanaście minut, podczas gdy filmy trwają zdecydowanie dłużej. O praktyczności wynalazku może też przesądzić głośność śmigieł – jeśli będzie na tyle natarczywa, żeby przeszkadzać w oglądaniu, wynalazek może nigdy nie trafić na półki sklepowe.

Zagłosuj

Przydałby Ci się taki sprzęt?

RadioZET.pl/MT

Oceń